Często słyszę pytanie: jak długo będzie utrzymywał się makijaż permanentny? Zawsze odpowiadam, że jego trwałość zależy od wielu czynników, ale aby wyglądał ładnie i estetycznie należy odświeżyć go raz na rok. Przeświadczenie, że makijaż permanentny powinien utrzymywać się wiele lat wynika z faktu iż kiedyś robiło się go zupełnie inaczej. Używano bardzo ciemnych pigmentów (często czarnych), praca była agresywna i głęboka w efekcie czego w miejscu brwi pojawiał się tatuaż a nie naturalnie wyglądający makijaż permanentny. Dziś delikatne techniki wykonania oraz szeroki wybór pigmentów pozwalają na uzyskanie subtelnych efektów i delikatne podkreślenie urody a nie jej przerysowanie. Możemy cieszyć się lekkim i naturalnym efektem, ale raz do roku powinnismy zjawić się u swojej linergistki i odświeżyć kolor oraz kształt brwi, ust bądź kresek.  

Na trwałość makijażu permanentnego w znacznym stopniu wpływa RODZAJ skóry. Na cerach  normalnych i suchych makijaż będzie trzymał się zdecydowanie dłużej niż na skórach tłustych i porowatych. Kolejnym czynnikiem jest WIEK. U osób młodych proces regeneracji, złuszczania się  naskórka trwa około 4 tygodni, u osób po 50 roku życia proces ten zaczyna się wydłużać i makijaż będzie trzymał się się dłużej. Duże znaczenie ma również ogólny STAN ZDROWIA – szczególnie zaburzona gospodarka hormonalna,  oraz LEKI I SUPLEMNENTY jakie przyjmujemy. Z gorszym i mniej trwałym efektem spotkamy się u Pań, które maja problem z tarczycą. Pigmenty mocno się wychładzają, ciężko osadzają a efekty utrzymują się krócej. Kolejny przypadek to problem z trądzikiem.Wszystkie leki na trądzik powodują silniejsze złuszczanie i znacznie przyspieszają tempo regeneracji naskórka, przez co makijaż permanentny u Pań z tym problemem będzie mniej trwały. Wszelkiego rodzaju zioła oczyszczające (np. czystek) oraz wszystkie preparaty detoksykujące organizm mogą przyspieszać wybarwiane się makijażu permanentnego. Bardzo znaczącym czynnikiem jest ekspozycja na słońce i OPALANIE. Promienie słoneczne mocno wpływają na rozjaśnianie i blaknięcie makijażu, dlatego ważne jest używanie wysokich filtrów, które ochronią Waszą twarz oraz permanentne brwi, usta i kreski.

Na koniec chciałabym dodać i przypomnieć, że każda z moich klientek, która wróci na odświeżenie swojego makijazu do  12 m- cy zapłaci 60 % ceny obowiązującej na dany moment 😉

ZAPRASZAM SERDECZNIE !!!
Daniela Rafal

Brwi odświeżone chwile po zabiegu