Właściwa pielęgnacja po zabiegu pigmentacji brwi ma bardzo duży wpływ na efekt końcowy zabiegu. Po zabiegu koniecznie przestrzegamy zaleceń linergistki, nie stosowanie się do nich może negatywnie wpłynąć na efekt ostateczny.

Skóra po zabiegu może być podrażniona i spuchnięta, objawy te miną w ciągu 48h. Kolor bezpośrednio po pigmentacji będzie intensywny i zblednie o około 50% w ciągu 7 dni. Należy traktować miejsce pigmentowane jak ranę, aby nie wdała się infekcja. Przez pierwsze 4 dni strefę pigmentacyjna przemywamy 2-3razy dziennie solą fizjologiczną, od 5 doby smarujemy cienko, 1-2 razy dziennie preparatem zalecanym przez profesjonalistkę. Należy pielęgnować preparatami zawierającymi substancje przyspieszające regenerację o działaniu kojącym, odkażającym i odżywczym (np. allantan-maść). Przed każdym dotykiem pigmentowanego obszaru należy umyć ręce. Skóra w ciągu 7 dni zacznie się łuszczyć i swędzieć, nie wolno drapać. Samodzielnie usuwanie błonki pigmentacyjnej może doprowadzić do zaniku pigmentu lub blizny. 

Pigmentowanej strefy nie wolno rozgrzewać, opalać, naświetlać, namaczać, drapać, trzeć, skubać Nie pudrować i nie malować miejsca pigmentacji do momentu całkowitego zagojenia. Przez okres 2 tyg. nie korzystamy z sauny, basenu, solarium i spa. Podczas procesu gojenia należy unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Nie planować zabiegu przed urlopem związanym z kąpielami słonecznymi, wyjazdem na narty. Okres pełnej regeneracji i stabilizacji koloru następuje po upływie 28 dni Po 4-6 tygodniach obowiązkowa jest korekta. Brak korekty to najczęściej niedokończony zabieg. Czasami zdarza się tak, że skóra opornie chłonie pigment, wtedy może okazać się potrzebna dodatkowa korekta,