Moje drogie, myślę, że większość z Was zdaje sobie sprawę, że decydując się na zabieg makijażu permanentnego należy wybrać bardzo rozważnie miejsce i osobę, która go wykona.Ważna jest nie tylko jakość wykonanej usługi i satysfakcjonujący efekt końcowy, ale również sterylność i bezpieczeństwo zabiegu. Jeżeli trafimy do nieprofesjonalnego salonu, istnieje ryzyko zakażenia groźnymi wirusami. Pamiętajmy, aby upewnić się, że igła, którą wykonywany jest zabieg jest sterylna, końcówka urządzenia i skóra są zdezynfekowane, a linergistka ma na dłoniach specjalne, jednorazowe rękawiczki. Gdy zabieg zostanie wykonany nieprofesjonalnie, możemy być niezadowolone z efektu końcowego. Dodatkowo, jeśli barwnik zostanie wprowadzony zbyt głęboko i wykroczy poza obręb naskórka, na skórze mogą pozostać nierówności i blizny. Dlatego tak istotne jest, aby na wykonanie makijażu permanentnego wybrać się do sprawdzonego i zaufanego fachowca. 

Dbanie o sterylność zabiegu, bezpieczeństwo klienta a także właściwa jakość wykonanej usługi generuje określone koszta. Dobra linergistka szkoli się regularnie i nieustannie pogłębia swoją wiedzę, używa wysokiej jakością produktów i certyfikowanych pigmentów. Na cenę makijażu permanentnego wpływa nie tylko koszt zużywanych produktów, ale bardzo drogie szkolenia, ubezpieczenie, profesjonalny sprzęt i materiały. Makijaż permanentny przeżywa obecnie ogromny boom i coraz więcej jest osób wykonujących zabiegi. Mamy do czynienia z dużą rozbieżnością cen i całą masą promocji. Czy warto z nich korzystać? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie same, jednak pamiętajcie, że dobry fachowiec nie musi zachęcać niska ceną. Za promocjami często kryją się osoby początkujące, które musza stworzyć sobie portfolio i bazę klientów.

Niewłaściwie wykonany makijaż to bez wątpienia  słaby efekt estetyczny, coś co miało  poprawić naszą urodę, zaczyna szpecić. Usunięcie brzydkiego makijażu to kosztowny, długotrwały i często bolesny proces i dlatego zachęcam, aby świadomie  i mądrze wybierać linergistkę, w której ręce oddajecie swoją twarz.